4-6 KASIM 2 GECE 3 GÜN KIBRIS TURU

4-6 KASIM 2 GECE 3 GÜN KIBRIS TURU


04 Kasım Hareket  06 Kasım Gece Dönüş

 

04-06 KASIM 2 Gece 3 Gün 

GRUP OLUŞUMU ve HAREKET

Tercih ettiğiniz kalkış noktalarından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Sabihagökçen Havalimanına Doğru hareket ediyoruz.

 

Erken Rezervasyon Dönemi

Kişi Başı

İlave Yatak

Tek Kişi

0-6 Yaş Çocuk

7-12 Yaş Çocuk

Grand Pasha Hotel & Casino

STD ODA | Yarım Pansiyon

1600 
1475

1600
1475

400 
1690

250 
640

300 
990

 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Ek hizmet bedelleri
 • Araç içi ikramlar
 • 2 gece yarım pansiyon konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları)
 • Tüm Ulaşım Hizmetleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat Sigortası
 • Çubukçu Turizm güvencesi
 • 2 Tam Gün Kıbrıs Tur Paketi
 • Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
 • Şehir Havalimanı Havalimanı Otel Tüm Transferler

 

1.Gün: SABİHAGÖKÇEN – KIBRIS ( ERCAN ) UÇUŞU

Tur Güzergahı:

Sakarya – Sabihagökçen Havalimanı

 • 03:15 Kent Meydanı
 • 03:30 Ormanpark Eski Vib Turizm Ofis Önü
 • 04:00 İzmit Halkevi Durağı

 

04/11/2019 Pzt PC1932  İstanbul ( Saw) – Lefkoşa 08:05 – 08:35 ( Saat Farkı Vardır)

12/11/2019 Çar PC1897  Lefkoşa – İstanbul (Saw) 19:10 -  21:40 ( Saat Farkı Vardır)

 

Siz saygıdeğer konuklarımız ile Sabihagökçen Havalimanı dış hatlar bölümüne giriş yaparak Pegasus Havayolları PC 1932 sefer sayılı 08:05 Ercan Uçağı ile Kıbrıs’a doğru yol almaya başlıyoruz, uçaktan iniş ve bağaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra bizleri bekleyen aracımıza biniyor otelimize doğru yola çıkıyoruz, oda anahtarlarımızı aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz dinlenebilir dileyen misafirlerimiz ise Girne Merkezde bulunan otelimize yürüme mesafede olan çarşı ve Girne merkezde keyifli dakikalar geçirebilir ve Girne merkezi keşfedebilir.

 

2.Gün: GİRNE BEŞPARMAK DAĞLARI – GİRNE KALESİ- MAVİ KÖŞK

Sabah kahvaltı sonrası hareket ile turumuza başlıyoruz. İlk olarak Beşparmak dağları üzerinde kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Girne dağlarının eteklerinde bugünkü ismi ile Beylerbeyi köyü içerisinde, ilk olarak 12.yy da Roma döneminde inşaa edilen temellerin üzerinde ortaçağ eklentileri ile günümüze ulaşan Gotik mimarinin en güzel doğu örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını gezip Girne Yat Limanı’na ulaşıyoruz. Bizanslılar tarafından 7. yy’da temelleri atılan ve değişen süreç içerisinde Lüzinyanlar ve Venedikliler tarafından geliştirilerek kullanılan, bugünkü halini ise Osmanlılar döneminde alan Girne Kalesi gezimizin ardından limanda serbest vaktimizde çaylarımızı, kahvelerimizi yudumluyoruz. Sonrasında 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında adaya ilk ayak basılan noktada şehit düşen subay, astsubay, erbaş ve erler anısına inşa edilerek adını, ilk çıkartmada şehit düşen Alay Komutanı Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’ndan alan Karaoğlanoğlu Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimiz esnasında gerek Rumlar tarafından kaçarken bırakılan, gerekse Türkler tarafından kullanıldıktan sonra emekliye ayrılan askeri araçların sergilendiği Açık Hava Müzesi’ni gezme, Barış ve Özgürlük Anıtı’nı fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ayrıca Yavuz Çıkartma Plajı ve Özgürlük Anıtı, bu ziyaretimizde dikkatimizi çekecek diğer noktalar. Şehitlerimizin anılarını yad edip, ruhlarının şad olması için yaptığımız duaların ardından Mavi Köşk’e (Kaçakçının Köşkü) doğru yola çıkıyoruz. Girne – Güzelyurt dağ yolu üzerinde Çamlıbel köyü’nde bulunan, Rum lider Makarios’un avukatlığını yapan ve aynı zamanda Orta Doğu’nun en büyük silah tüccarı olan İtalyan asıllı Rum Pablo Pavilides’in yaşadığı bu ev günümüzde silahlı kuvvetlerimizin kontrolü altındaki bir müze ev olarak bizleri beklemekte. Müze rehberlerinin anlatımı eşliğinde Mavi Köşk gezimizi tamamlayıp. Akşam saatlerinde otelimize dönüş.

3.Gün: LEFKOŞA- GAZİMAGUSA-BARBARLIK MÜZESİ-RAUF MEZARI

Sabah kahvaltı sonrası otelden hareket ile ilk ziyaretimiz Boğaz Şehitliği. Ardından Lefkoşa’ya ulaşıp 1963 Aralık ayında Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı'nda görevli Binbaşı Nihat İlhan'ın evinin EOKA'ya bağlı Rum çeteciler tarafından basılmasıyla gerçekleşen olaydan sonra müzeye çevrilen ve 1 Ocak 1966 tarihinde ziyarete açılan Barbarlık Müzesi’ni geziyoruz. Yeşil Hat Sınır bölgesine geçiyor ve Kıbrıs Ada’sını ikiye ayıran bu sınır hattından her iki tarafta kalmış mahalleleri fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında 14.yy’da Lüzinyanlar döneminde inşa edilmiş 16.yy’da Venedikliler tarafından şehri Osmanlılara karşı korumak için genişletilmiş Lefkoşa Surları’nı görüyor, devamında şehrin eskiden Girne’ye açılan kapısından (Girne Kapısı) geçiyoruz. Cumhurbaşkanlığı bu gezimizde göreceğimiz diğer bir nokta. Lefkoşa’da son olarak KKTC'nin kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın mezarına gidiyor ve bu büyük şahsiyete şükranlarımızı sunuyoruz. Takiben Gazimağusa’ya doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Kıbrıs'ta 1974 harekatına müteakip yerleşime kapatılan modern zaman Pompei'si olarakda adlandırabileceğimiz, rum bir bakkalın coca-cola sponsorlu tabelasını, inşaat halindeyken harekat gerçekleşince apar topar terk edilen dev bir otel inşaatının yanında hala duran büyük vincini, panjurlarında kurşun izleri farkedilen evlerini, dışarıdan panoramik olarak görebileceğimiz Kapalı Maraş Sınır gezisini yapıyoruz. 1970 li yıllarda dünyanın en büyük turizm merkezlerinden biri olan bu yerden, Lüzinyan surları olarak bilinen ancak sonraları Kıbrıs’ı ele geçiren Venediklilerin Osmanlılara karşı önlem almak üzere, 1550’li yıllarda yeniden elden geçirdiği, Mağusa’nın Osmanlılar tarafından fethinin ardından Osmanlılarca onarılıp bugünkü halini alan Gazi Mağusa Surları’nı geziyoruz. Surlar içerinde hem yeni keşiflerimiz için hem de Alış-veriş için serbest vaktimizi değerlendiriyoruz. Vatan Şairimiz Namık Kemal’in Nisan 1873 tarihinde İstanbul Gedik Paşa tiyatrosunda “Vatan Yahut Silistre” oyununun oynanmasından sonra aynı ay içerisinde Kıbrıs’a sürüldüğü ve Haziran 1876 tarihinde V.Murat tarafından affedilene kadar yaklaşık 38 ay tutsak edildiği, günümüzde adıyla anılan Namık Kemal Zindanı’nı ziyaret ediyoruz. Venedik Sarayı Kalıntılarını görebileceğimiz, günümüzde Lala Mustafa Paşa Camii olarak kullanılan St.Nicolas Katedrali ziyaretlerimizle Mağusa turumuzu tamamlıyoruz. Yol üzerinde panoramik Kral Mezarları’nı görüyoruz. Dönüş yolumuzda St.Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesi gezimiz ile günü noktalıyoruz. Sonrasında Ercan Havalimanına doğru yola çıkıyor Sabihagökçen inişimiz ve bagaj alımı sonrasında bizleri bekleyen aracımıza geçip Sakarya’da sizleri aldığımız noktalara bırakarak Siz değerli misafirlerimizle bir başka turda görüşmek dileğiyle  vedalaşıyoruz.


  277   /    26 Eylül 2019
Paylaş :