20-22 MAYIS KAPADOKYA TURU 1 GECE KONAKLAMA

20-22 MAYIS KAPADOKYA TURU 1 GECE KONAKLAMA


KAPADOKYA TURU

20-22 MAYIS 2022 (1 GECE KONAKLAMALI)

 

1.GÜN 20 MAYIS 2022 (CUMA) SAKARYA-DÜZCE-BOLU-ANKARA-AKSARAY-NEVŞEHİR

Siz değerli misafirlerimizi Sakarya Kent Meydanından 21:30’de daha önceden bildirdiğimiz buluşma noktalarından alıyoruz ve Ankara-Aksaray güzergahı ile Nevşehir’e doğru yola çıkıyoruz. Gece boyu yol üzeri tesislerde ve Aksaray’da Orhan Ağaçlı Tesislerinde vereceğimiz molalarımızın ardından sabah Nevşehir’e ulaşıyoruz.

 

2.GÜN 21 MAYIS 2022 (CUMARTESİ) BALON TURU SEYRİ-GÜVERCİNLİK VADİSİ-UÇHİSAR KALESİ-GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ-AVANAOS-PAŞABAĞ-DERVENT VADİSİ-ÜRGÜP

Sabah ilk durağımız Balon Turlarını seyir ediyoruz. Serbest sabah kahvaltı sonrası (Ekstra) Kapadokya turumuz başlıyoruz. günümüzün ilk durağı eski ismiyle Korama, günümüzdeki ismi ile Göreme sınırlarında yer alan MS 4. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar yoğun bir manastır hayatına ev sahipliği yapmış, kaya blokların içerisinde şapeller, kiliseler, mutfak ve yemekhane gibi bölümlerin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesine gidiyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında peribacası oluşumu ve gelişiminin en iyi görülebildiği, iki üç başlıklı peribacası örneklerinin yoğun olduğu, keşişler vadisi olarak da bilinen Paşa bağları mevkiinde gezi ve fotoğraf molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız Hayal Vadisi olarak da adlandırılan oturan deve, fok balıkları gibi birbirinden farklı figürlere benzetilen, doğal oluşumların bulunduğu Dervent Vadisi olacak. Buradan ayrıldıktan sonra, yöre insanı için atalarından kalma miras, Anadolu topraklarında çok uzun zamandır yaşayan bir el sanatı olan, çanak-çömlekçiliğin nadide örneklerini görmek için Avanos’ta bulunan çömlek atölyesine gidiyoruz. Çömlek atölyesinde yapılan bilgilendirme ve alışveriş sonrası muhteşem manzarası ile Kapadokya’nın zirvesi Uçhisar Kalesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi almak için restoranımıza hareket ediyoruz. (Ekstra) Yenilen yemekler sonrası, bölgenin en meşhur noktalarından biri olan, bölgenin panoramik olarak izlenebildiği doğa harikası, Üç Güzeller peribacalarını görmek için hareket edip ardından burada fotoğraf molası veriyoruz. Rotamızı otantik ortamı ve tarihi yüzüyle meşhur olan Ürgüp’ün dizilere de söz konusu olmuş şehir merkezine çeviriyoruz. Aracımızla yapacağımız panoramik tur sonrası, bölgenin meşhur şarapları hakkında bilgi almak için aynı zamanda dileyenlerin tadım ve alışveriş yapabileceği şarap fabrikası ve mahzenine gidiyoruz. Tadım ve alışveriş sonrası nda bölgenin doğal kaynaklarından ve zenginliklerinden olan onyx taşının elde edilişi, işlenişi hakkında bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesi’ne gidiyoruz. Alışveriş sonrası ilgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktası Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Gezilerimizin ardından konaklama için otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde. (Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. Ekstra.)

                                                                                                                                       

* Sabah Kahvaltısı: Uygun Restaurant’ta alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği: Yöresel Restaurant menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Konaklama Oteli: NevşehiR Monark Hotel

 

3.GÜN 22 MAYIS 2022 (PAZAR) YERALTI ŞEHRİ-NARLI GÖL-IHLARA VADİSİ-TUZ GÖLÜ-ANKARA-BOLU-SAKARYA

(Hava şartlarına bağlı olarak balon uçuşlarına izin verilirse; Balon'a katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz (Ekstra)). Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası günümüzün ilk durağı Kapadokya’nın eşsiz jeolojik oluşumunda sığınma amacı ile inşa edilmiş, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, mühendislik harikası olan Derinkuyu veya Kaymaklı yeraltı şehirlerini görüyoruz. Daha sonra volkanik bir arazi içerisinde bulunan, doğal güzelliği ile Kapadokya’da termal turizm alanı olma yönünde ilerleyen, güzel manzarası ile ziyaretçilerine eşsiz kareler yakalama imkanı sunan Narlıgöl’de fotoğraf molası veriyoruz. Çekilen fotoğrafların ardından, kıvrımlar çizerek akan, toprağa hayat veren Melendiz Çay’ı bitki örtüsü, kiliseleri ve şapelleriyle doğa, tarih ve kültür olgularının bir araya geldiği Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Rehberimizin eşliğinde vadi içerisine doğru yürüyüşümüze başlayarak, vadi içerisinde bulunan Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar sonrası verilen serbest zamanda fotoğraflarımızı çektikten sonra vadiden ayrılıp, öğle yemeğimizi almak için restoranımıza geçiyoruz.(Ekstra) Yemek sonrası Aksaray-Ankara güzergahından dönüş için harekete geçiyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Tuz Gölünde fotoğraf molası veriyoruz. Dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)
* Öğle Yemeği: Yöresel Restaurant menü olarak alınacaktır.( Ekstra)
* Akşam Yemeği:  Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Konaklama Oteli: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

 

*İki-Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyatı: 850 TL.

  *Konaklama: Nevşehir Monark Hotel

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Otelde Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
* Otelde Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 1 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Otobüs İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
* Tüm öğle yemekleri,
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Tur süresince yapılan özel harcamalar,
* Otelde yapılan ekstra harcamalar,
* Ekstra belirtilen organizasyonlar,
* Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
(Müze ve ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinde müze kartı veya giriş bileti alabilirler.)


*ÖNEMLİ NOT: REHBER UYGUN GÖRDÜĞÜ TAKDİRDE, HAVA VE YOL KOŞULLARINA BAĞLI OLARAK PROGRAMI EKSİKSİZ TAMAMLAMAK ŞARTI İLE TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİKLER YAPABİLİR.           

 

Rezervasyon iletişim:  05333716640 & 05353817186


  1338   /    25 Nisan 2022
Paylaş :