18-22 MAYIS KARADENİZ FIRTINASI-YAYLALAR TURU 3 GECE KONAKLAMA

18-22 MAYIS KARADENİZ FIRTINASI-YAYLALAR TURU 3 GECE KONAKLAMA


                 KARADENİZ FIRTINASI VE YAYLALAR TURU

               4 GECE 5 GÜN 3 GECE OTEL KONAKLAMALI 

         AMASYA-SAMSUN-ORDU-GİRESUN-TRABZON-RİZE

1.GÜN: Sevgili Misafirlerimizi belirlenen yerlerden ve saatlerde alarak yeşilin bin bir tonuna doyacağınız Karadeniz Gezimize başlayacağız.

Araç Hareket Noktaları:  Sakarya Kent Meydanı    Saat: 16.00

2.GÜN:SAKARYA-BOLU-TOSYA-OSMANCIK-MERZİFON-ORDU-TRABZON-RİZE-ÇİNÇİVA-POKUT YAYLASI-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-
AYDER YAYLASI

Sabahın ilk ışıklarında Hala Vadisi üzerinden Çamlıhemşin’ e varıyor ve sizlere alternatif bir tur seçeneği sunuyoruz: Ülkemize Uluslararası Film Festivalinde “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “BAL” filminin çekimlerinin gerçekleştiği ve birçok dizi ve filme doğal set olan mekânlardaki gezimize Çamlıhemşin’ de bizleri bekleyen minibüslerimizle başlıyoruz.(ekstra) Tarihi İpek Yolu güzergâhının en önemli ara kollarından Çat Vadisi’ ne giriyor ve “Sevdaluk” dizisinin de çekildiği, bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünü de bünyesinde barındıran eski ismi Çinçiva bugünse Şenyuva olan köyden geçiyoruz.Kaçkar Dağlarının Karadeniz’e bakan yamaçlarındaki derelerin birleşmesiyle oluşan  eski adı Peruma olan çoşkun Fırtına Deresini görüyoruz ve burada  rezerve yaptırdığımız restaurantımızda kahvaltımızı yapıyoruz.(ekstra)Kahvaltı sonrası  kiraladığımız minibüslerle Karadenizin en güzel yaylalarından Pokut Yaylasına çıkıyoruz.Muhteşem manzarası ve bol oksijeni ile Pokut Yaylasında serbest zamanın ardından , ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale’ yi ziyaret oluyor. Kale içerisinde 100m’ lik uçurumdan Çat Vadisi, Tatar Dağı ve Sico Tepesi’ ne bakma imkânı yakalıyor ve Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Zilkale’ deki manzaramızı taçlandırmak adına Çat Vadisi’ nin derinliklerine ilerliyor ve ülkemizin en yaşlı porsuk ağaçlarını da bünyesinde barındıran sık orman örtüsü yolculuğumuzda gürül gürül akan akarsu kenarında yapacağımız yolculuk sonunda, bölgenin en geniş ağızlı şelalesi Palovit’ e varıyoruz. Şelalenin oluşturduğu derin çukurda muhteşem fotoğraflar alıyor ve Çamlıhemşin’ e dönüyoruz (ekstra) Çamlıhemşin’de tekrar minibüslerden otobüsümüze geçiyoruz ve bu kez Kaçkar Dağları’na kuzey yönünden yapılan tırmanışların başlangıç noktası deniz seviyesinden 1350 m yükseklikte yamaçları çamla örtülü olan , cennet görünümünde ,harika doğal güzellikleri olan Ayder Yaylasına yolculuğumuz devam ediyor.Ayder Yaylasında Gelin Tülü Şelalesi göreceğimiz güzellikler arasında.Vereceğimiz serbest zamanın ardından Ayder Yaylasında konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı:Fırtına Deresi Restaurantları(ekstra)  

Öğle Yemeği:Çamlıhemşin Restaurantları (ekstra)     

Akşam Yemeği ve Konaklama: Ayder Yaylası Gel Gör Otel

 

3.GÜN:AYDER YAYLASI-RİZE-TRABZON-MAÇKA-SÜMELA MANASTIRI-UZUNGÖL

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Kaçkar Dağlarının eteklerinden sahil şeridine doğru iniyoruz.Rize merkezde en yaygın el sanatı dokumacılığı ile ünlü atölyeleri gezerek Rize Bezi alışverişi için serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman ardından yolculuğumuz devam ediyor ülkemizde üretilen  en çok beğenilen ve tercih edilen, sağlamlıkları ve göz alıcı desenleri ile  Trabzon’un Sürmene ilçesinin sembolü dünyaya nam salmış  bıçaklarıyla Sürmene bıçakçılarına  ve çay fabrikasına uğrayıp soframızdan her daim eksik olmayan çayın nasıl işlendiğini ziraat mühendislerimizden dinleyip bu kez rotayı türkülere konu olan, vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş alabalık tesisleri ile meşhur bir doğa harikası Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı eski adı Şerah yeni adı Uzungöl olan doğa harikasına doğru çeviriyoruz.Öğle yemeği ve serbest zaman ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak minibüs kiralayarak Demirkapı ya da Karester  Yaylasına çıkıyoruz.Bu turumuzda Uzungöl’e tepeden bakarak manzaranın keyfini çıkarıp çayımızı ve kahvemizi yudumlayarak anılarımızı ölümsüzleştirmek için  bol bol fotoğraf çekiyoruz.Yayla Turumuzun ardından yine minibüslere binerek Uzungöl’e inerek otelimize yerleşiyoruz.Dileyen serbest gezebilir.

Kahvaltı:Otelde

Öğle Yemeği:Uzungöl Restaurantları (ekstra)     

Akşam Yemeği ve Konaklama: Uzungöl Golden İn Otel

4.GÜN:UZUNGÖL-TRABZON-MAÇKA-SÜMELA MANASTIRI-ALTINDERE VADİSİ-GİRESUN-ORDU-BOZTEPE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Bizans İmparatoru I.Theodosius zamanında  Atina’dan gelen Barnabas ve Sophranios isimli iki rahip tarafından kurulmuş olan Sümela Manastırını görmek için yola çıkıyoruz.Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka yol ayrımından Değirmendere Vadisi’ ne giriyor ve vadi boyunca ilerleyerek Maçka` ya ulaşıyoruz. Maçka`da yolumuz ikiye ayrılıyor ve Altındere`yi Altındere Vadisi boyunca gözlemliyoruz. Sonrasında otobüsümüzden iniyor ve Karadağ`ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırını vadi tabanından görüyoruz. Altındere Milli Parkında bulunan minibüsler ile (ekstra) Sümela Manastırı’na ulaşan patika yola çıkıyoruz. Yaklaşık 350m yürüyüş yolculuğumuz sonrasında manastırın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde gezerek fotoğraflıyoruz.Sümela Manastırı (Meryem Ana) gezimizin ardından tekrar otobüsümüze geçerek .yolculuğumuza Karadeniz sahil şeridinden devam ediyoruz.Trabzon’un köftesi ile meşhur Akçaabat İlçesinde öğle yemeklerimizi yedikten  sonra Giresun’a doğru yolculuğumuz devam edecek Giresun Adası’nı, Pontus Hükümdarı Farnakes döneminde inşa edilen Giresun Kalesi ile Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’ in alay muhafızı olan Topal Osman’ ın mezarını aracımızdan panoramik olarak görüp, rotamızı teleferikle eşsiz manzara eşliğinde ulaşılan seyir terası Boztepe’ye çeviriyoruz. Denizden yaklaşık 500m yükseklikteki Boztepe’den ‘Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı‘ türküsünü yad ediyoruz. Boztepe gezimizin ardından teleferikle tekrar aşağı inip otobüsümüze biniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için  otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı:Otelde       

Öğle Yemeği:Akçaabat  Restaurantları (ekstra)     

Akşam Yemeği ve Konaklama:Ordu Fatsa Thermal Otel

5.GÜN:FATSA-SAMSUN-BANDIRMA VAPURU-ONUR ANITI-AMASYA-SAKARYA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında 19 Mayıs 1919'da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün Kurtuluş Savaşı' nı başlatmış olduğu Samsun' un simgesi haline gelen, Avusturyalı Heykeltıraş H. Kriphel' e 1931 tarihinde yaptırılmış Atatürk Onur Anıtı’ nı görüp hatıra fotoğraflarımızı çektirdikten sonra, Doğu Park alanı içinde yer alan, zorlu yolculuk sonrasında silah arkadaşlarıyla birlikte Atamızı Samsun’ a ulaştıran Bandırma Vapuru’ nu geziyoruz sonrasında Şehzadeler Şehri  Amasya’ ya varıyoruz. Amasya Arkeoloji ve Mumyalar Müzesi, II. Beyazıt Cami ve Külliyesi ,panoramik olarak Kral Mezarları, Yeşilırmak Yalı boyu evleri, Şehzadeler Müzesi, Şerafettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi göreceğimiz güzellikler arasında. Amasya gezimizin ardından başka bir tur da görüşmek dileği ile Sakarya’da belirlenen yerde turumuzu bitiriyoruz.

Kahvaltı:Otelde       

Öğle Yemeği:Amasya Restaurantları  (ekstra)     

Akşam Yemeği : Mola tesislerinde

 

 

KARADENİZ FIRTINASI-YAYLALAR TURU

3 GECE KONAKLAMALI

2-3 kişilik odada

Kişi başı Ücret

Tek kişilik (single) oda fark Ücreti

Konaklama & Ulaşım dahil

 

2000 TL

 

450TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*LÜKS  OTOBÜS İLE  ULAŞIM

*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

*3 GECE KONAKLAMA

*3 AKŞAM YEMEGİ

 *3 SABAH KAHVALTISI

* SEYAHAT SİGORTASI

* REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İLK SABAH KAHVALTISI

*ÖĞLE YEMEKLERİ

*POKUT TURU YAYLASI TURU

*DEMİRKAPİ YA DA KARESTER  YAYLA TURLARI

*ZİLKALE VE POLAVİT ŞELALE TURU

*MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ BEDELLERİ

*ORDU BOZTEPE TELEFERİK ÜCRETİ

*EKSTRA BELİRLENEN TÜM ORGANİZSAYONLAR

 

GENEL ŞARTLAR:

• Gezi süresi 4 gece 5 gün olup, 3 Gece otel konaklaması vardır.

• Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında geçerli olup, tek bir çocuk için uygulanabilmektedir. 0-6 Yaş grubu çocuklara otelde yatak verilmeyebilir.

• Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.

• Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez.

• Rehberimiz, programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla, programın akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

• Yoğun dönemlerde, aynı kalite ve standartları korumak ve misafire önceden bildirmek koşuluyla, otel değiştirme hakkını saklı tutar.

• Hava muhalefeti ve diğer doğal afetler sebebiyle gerçekleşmeyen turlardan sorumlu değildir.

• Bütün fiyatlara KDV dâhildir.

                                  

 

Rezervasyon iletişim:  05333716640 & 05353817186


  1255   /    25 Nisan 2022
Paylaş :