4-6 EKİM ADANA LEZZET FESTİVALİ TURU

4-6 EKİM ADANA LEZZET FESTİVALİ TURU


Adana Lezzet Festivali Turu

 

1 Gece 2 Gün Adana Lezzet Festivali Eshab-ı Kehf Mağarası Ulu Camii Seyhan Nehri Turu

4 EKİM CUMA GECE HAREKET 6 EKİM PAZAR DÖNÜŞ

GRUP OLUŞUMU ve HAREKET

Tercih ettiğiniz kalkış noktalarından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Çubukçu Turizm'un zengin araç içi ikramları eşliğinde ve yolda vereceğimiz molalar ile Adana'ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Erken Rezervasyon Dönemi

Kişi Başı

İlave Yatak

Tek Kişi

0-6 Yaş Çocuk

7-12 Yaş Çocuk

Bölge Otelleri

STD ODA | Yarım Pansiyon

525
450

525
450

700 
540

350
300

480
380

 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Ek hizmet bedelleri
 • Araç içi ikramlar
 • 1 gece Oda kahvaltı  konaklama (Otellerde akşam yemeği yoktur )
 • Tüm Ulaşım Hizmetleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat Sigortası
 • Çubukçu Turizm guvencesi
 • 1 Sabah Kahvaltısı ( 6 Ekim Otelde )

 

1.Gün: Gece Yolculuğu

Tur Güzergahı:

Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara ,Aksaray, Adana,Tarsus

Otobüs Biniş Noktası ve Saati

 • 22:00 Sakarya Kent Meydanı
 • 22:15 Orman Park Eski Vib Turizm Ofis Önü
 • 23:15 Düzce Terminal Karşısı
 • 00:30 Bolu
 • 02.00 Ankara Söğütözü Eski Ulusoy Terminali

2. Gün: ADANA LEZZET FESTİVALİ, TARSUS, ESHAB-I KEYF MAĞARASI, ULU CAMİİ

Adana’ya varışımız ardından turumuza tüm diyet ve perhis kelimelerinin yasaklı olduğu Adana Lezzet Festivali meşhur Adana Kahvaltısı ile başlıyor. Kahvaltıda sosyal medya fenomenlerinin favorisi baklava hamurundan açılmış Adana böreği var. Festivale enfes bir kahvaltı ile başladıktan sonra Dünya tarihinin önemli duraklarından biri olan Tarsus’a geçiyoruz. Tarsus’ta hem tarih hem de inanç turizmi açısından dünya çapında ünlü olan mekanları ziyaret ediyoruz. Eshab-ı Kehf Mağarası, Ulu Cami, Makam-ı Danyal Cami, Eski Cami (Kilise Camisi), Aziz Paul Kilisesi, Bilal-i Habeş Mescidi, Kleopatra Kapısı, Şemsiyeli Sokak, Onur (Özgürlük) Yazıtı, Antik Yol, Donuktaş (Roma Tapınağı), Bac Köprüsü (Jüstinyen Köprüsü), Aziz Paul Kuyusu, Şelale ve Roma Mezarları, Kubad Paşa Medresesi, Altından Geçme (Roma Hamamı), Şahmeran Hamamı (Eski Hamam), Kırk Kaşık Bedesteni (Beyaz Çarşı), Tarihi Tarsus Evleri, Nusret Mayın Gemisi Tarsus’ta aynı zamanda o güne has bizler için hazırlanmış olan Kırkkaşık Bedesteninde pilav ikram alıyor, kaynar içiyor ve gün boyunca şehre serpiştirilmiş Humus, Tarsusi Kahve, Tarsus Kebabı, Ciğer, Pirzola, Tavuk Şiş, Kaşarlı Et Kavurma, Fındık Lahmacun, Tantuni, Cezelye, Şeker Sucuğu, Yayla Bandırması, Tarsus Çöreği, Kaynar, Kleopatra İksiri, Mamül, Kerebiç, Tarsusi Kabak Tatlısı, Karakuş Tatlısı, Şalgam, Bici bici, Karsambaç, Sarı Burma, Boyan, Limonata, Limonlu Dondurma gibi onlarca Tarsus’a has özel lezzeti yerinde deneyimleyebiliyoruz. İlk akşam konaklama için Adana’ya dönüyor ve Adana’da sokak sokak Lezzet peşinde koşmaya başlıyoruz. Önümüzdeki 2 gün ve gece boyunca Adana’ya has yöresel lezzetleri ve Adanalı Ustaların maharetli ellinden çıkan Dünya mutfağından özel menüleri 7/24 esasıyla yemeye başlıyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Adana’da Serbest Zaman

Öğle Yemeği: Tarsus’da Serbest Zaman

Akşam Yemeği: Adana’da Serbest Zaman

Konaklama: Rulet  Otelleri

 

3. Gün: ADANA LEZZET FESTİVALİ, SEYHAN NEHRİ, ADANA MERKEZ CAMİİ

 

Sabah otelde kahvaltımızı alıyor ve hem şehrin geneline yayılmış Lezzet noktalarında Adana’ya has özel lezzetleri deneyimlemeye devam ediyor hem de İstasyon meydanında kurulacak dev platformda Ünlü Şeflerin Yemek Gösterilerini, Konserleri, Bici Bici ve Karpuz Süsleme Yarışmasını izliyoruz. Adanalılar dünya çapınca meşhur olan lezzetlerini sadece tattırmıyorlar aynı zamanda yemek atölyeleri kurarak bizlere zırhta nasıl kıyma çekildiğini, ciğer seçimindeki püf noktalarını gösteriyorlar. Yemekten arta kalan vaktimizde ise Anadolu’nun bu güzide şehrinin tarihi ve kültürel noktalarını geziyoruz. Adana Tren Garı, Seyhan Nehri ve Taşköprü, Bebekli Kilise, Yağ Camii, Ulu Cami, Ramazanoğlu Köşkü ve Medresesi, Akça Mescit, Tarihi Tepebağ Evleri Büyük ve Küçük Saat Meydanları, Eski Bedesten ve Kazancılar Çarşısı, Arkeoloji Müzesi ve Etnografya Müzesi, Adana Sinema Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Sabancı Merkez Camii, Tarihi Kız Lisesi Binası, Ziya Paşa Parkı, Merkez ve Atatürk Parkları, Aşk ve Sadakat Köprüsü, Seyhan Nehri Gezisi yemekten vakit bulup gezeceğimiz özel noktalardan sadece bir kısmı. Adana Lezzet Festivali çerçevesinde aynı zamanda bir çok kültürel ve folklorik etkinliğe de şahit olacağız. Yöresel el sanatlarının ustalarından yapımlarını seyredecek, müzik gruplarının canlı performansları ile coşacağız. Tüm yerleri gezmemiz sonrasında turumuzu tamamlayıp Sakarya'ya dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Olup Açık Büfe Sunulacaktır. (Tur Ücretine Dahildir)

Öğle Yemeği: Adana’da Serbest Zaman


  313   /    26 Eylül 2019
Paylaş :